سفارش تبلیغ
صبا ویژن

91/4/10
1:36 عصر

من گشت ارشاد را، ارشاد می کنم.

بدست قصر شیرین در دسته حجاب و مبارزه با بی حجابی، گشت ارشاد

بسم الله الرحمن الرحیم

با استناد به آیه 104 سوره مبارکه ال عمران، {که می فرماید: ولتکن منکم امة یدعون الی الخیر و یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر(و بایدباشند گروهی از شما که به سوی خیر دعوت کنند و امر به نیکی و نهی از بدی کنند)} باید در جامعه اسلامی و حکومت اسلامی گروهی برای این واجب در نظر گرفته شوند. اما این عده باید آموزش دیده باشند و ضمنا شرایط امر به معروف و نهی از منکر را بدانند.

اگر گشت ارشاد برای امر به معروف و نهی از منکر در رابطه با مسئله حجاب فعالیت می کند که متاسفانه با شرایط امر به معروف و نهی از منکر خیلی فاصله دارد. اگر هم ربطی به امر به معروف و نهی از منکر ندارد که کار بسیار غلط و اشتباهی است و عقل سلیم می گوید یا امراض و اغراض سیاسی پشت قضیه است و یا افکار اشتباه و غلط و نادرست.

اغراض سیاسی قضیه از این قرار است که مانند بسیاری از سال های بعد از انقلاب، همان افراد ضد انقلاب و ضد مردم مذهبی ایران، می خواهند افکار عمومی و مخصوصا افکار نسل جوان را بر علیه حکومت اسلامی و در واقع اسلام بشورانند و با نشان دادن اسلام طالبانی که نهایت آرزوی دشمن در شناساندن اسلام و دور کردن انسان ها از آن است، در راستای اهداف دشمنان گام بردارند. مثل همان زمانی که همین مزدوران پشت صحنه که در نظام مسئولیت گرفته اند، دستور دادند فقط سه رنگ سورمه ای، قهوه ای و سیاه در مدارس و برای بانوان استفاده شود و حتی دستور دادند که این سه رنگ پارچه به میزان زیادی وارد کشور شود و کمترین سند این است که از شاهدان عینی از خود دوستان ایشان، بی واسطه شنیده ام. و یا در دوره ای که پسرانی که موی بلند داشتند را می گرفتند... تا جایی که رهبر عزیزمان که متوجه عمق فاجعه و اغراض سیاسی آن شده بودند در سخنرانی هایشان فرمودند اگر پسر جوانی موی خود را بلند کرد چه اشکالی دارد و نه باید با او برخورد بشود.

اغراض سیاسی این طور برخوردهایی که از نظر اسلام ناب مردود است، فقط درست کردن و به نمایش گذاشتن اسلام طالبانی مدّ نظر امریکا و دشمنان اسلام است. عده ای هم دانسته و عده ای دیگر نادانسته مزدور و کمک کار دشمن شده اند.

رزمنده هایی که رفتند و جان بر کف در جبهه جنگیدند چه آنها که شهید شدند و چه آنها که جانباز و مجروح شدند و ماندند هیچ کدامشان در برخورد با منکر چنین مرامی نداشته و ندارند. چرا باید عده ای که خود هنوز در بحث حجاب چشم و حجاب رفتار و عفاف بی مشکل نیستند، اینگونه در راستای امر به حجاب قدرت داشته باشند.الان حس جوانان این شهر، به گشت ارشاد مانندطرح زیر است. کمی فکر کنید... فقط کمی فکر...چرا باید جوان به پلیس کشورش همچین حسی داشته باشد؟ انتقاد تلخ است اما به امید اینکه سازنده باشد... ضمنا تعداد زیادی از دوستان بوده اند که دختران چادری و محجبه اما پلیس به بهانه اینکه بد چادر سر کردی آنها را نیز به کلانتری برده و فقط یادآور شوم که امام علی (ع) برای هتک حرمت زن یهودی که شوهرش از دشمنان اسلام هم بود، گریه کردند... ماموران نیروی انتظامی صلاحیت این کار را ندارند و دوره ندیده اند و راهکاری که به ایشان ابلاغ شده غلط است و اثر عکس دارد.

آقایان مسئول، این قدرت دادن شما به افراد نالایق و ناشایسته برای این امر و مهم تر راهکار اشتباهی که به اینها ابلاغ کرده اید، دل اسلام و مسلمان را به درد می آورد. نیروهای انتظامی ما برای اینکار تربیت نشده اند. نه از نظر عقیدتی و نه از نظر روانشناسی و جامعه شناسی شایستگی انجام این امر را ندارند. وقتی بارها دیده شده که مامور مونث شما به آقایانی که از کنارشان رد می شوند متلک می گویند، با توجه به چادری که سرشان است، خودشان مرز عفاف را نمیدانند و حرمت چادرشان را حفظ نمی کنند؛ و یا وقتی دخترانی که چادر سرشان است را به کلانتری برده و با الفاظ زشت با آنها سخن می گویند و یا با برخوردهای بد با دختران بد حجاب مواجه می شوند، کجای اینها اسلام است؟ کدام اینها امر به معروف و نهی از منکر است؟ کدام اینها مرام حکومت اسلامی است؟

 شما زن هایی که فاحشه هستند و مردهایی که فاسد هستند را می بینید اما به راحتی یا از روی ترس از کنارشان رد می شوید. اما مزاحمت برای زن و دختر مردم درست می کنید و آنها را با بی آبرویی به کلانتری می برید، تعهد میگیرید و آزاد  میکنید. این اسلام است؟

من گشت ارشاد را، ارشاد میکنم. همین گشت های ارشاد اگر در خیابان، در این روزهای گرم تابستان به خانم های محجبه در انظار عموم گل هدیه کند و به بدحجابان در حد تذکر اکتفا کند، اما این امر هر روز و همیشگی باشد، والله که تاثیر دارد. و زنان و مردانی که وضع ناجوری دارند طوری که فساد و فحشای آنها قابل تشخیص از طرف عقل سلیم است، باید با اینها برخورد شود و به کلانتری منتقل شوند.

ضمن اینکه برای نیروهایی که در گشت ارشاد فعال می شوند باید دوره های عقیدتی-اخلاقی گذاشت که کمبود آن شدیدا در اینها حس می شود. اگر میخواهید کار برای رضای خدا باشد و اگر میخواهید حکم اسلامی پیاده شود و اگر میخواهید امر به معروف و نهی از منکر کنید.

مطمئن باشید برای اصلاح این امر از پا نخواهیم نشست...